Thermory

Na czym polega modyfikacja termiczna?

Jest to proces opalania i hartowania drewna oparty na zastosowaniu wysokich temperatur (190-215C) i pary wodnej, przebiegający w specjalnych piecach. Zostaje wtedy całkowicie usunięta wilgoć z drewna i skrystalizowany w nim cukier. Biodegradacja drewna zatrzymuje się, eliminacja cukru sprawia, że drewno przestaje być atrakcyjne dla grzybów i pleśni, tak więc nie gnije.

Dzięki takim obróbkom Termo-drewno znakomicie nadaje się do zastosowania na zewnątrz-tarasy, elewacje, oraz w środku – podłogi, sauny.

Gwarancja, nawet 15-letnia na biodegradację bez zabezpieczenia do czegoś zobowiązuje!

Deski tarasowe z Thermory thermo Jesionu Amerykańskiego

Są produktem najwyższej klasy o niezwykłej barwie przypominającej gatunki drzewa egzotycznego. Jest to materiał bardzo stabilny wymiarowo. Dzięki swojej wytrzymałości porównywany jest do kompozytu. Thermory thermo Jesion Amerykański został zakwalifikowany do 1-szej grupy materiałów pod względem żywotności i wytrzymałości na działanie warunków atmosferycznych – 25 lat wytrzymałości bez konserwacji i zabezpieczania!

Deski tarasowe z Thermory thermo Sosny Skandynawskiej

Mają piękną miodową barwę. Po modyfikacji termicznej sosna kwalifikuje się do 2-giej grupy wytrzymałości, tj. 20 – 25 lat żywotności bez zabezpieczania i konserwacji (wg certyfikatu CATAS).

Galeria zdjęć