Podłogi łazienkowe

Stosowanie podłóg drewnianych w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność nie jest już takie szokujące jak kiedyś, stało się w ostatnim czasie coraz modniejsze. Drewno łazienkowe nie jest niczym nowym. Przemawia za nim, chociażby wielowiekowa tradycja sauny.

Za używaniem drewna w łazienkach, oprócz jego walorów estetycznych, przemawiają również jego właściwości techniczne. Drewno to surowiec naturalny, lżejszy niż tradycyjnie stosowane w łazienkach (terakota). Dzięki niemu każda łazienka, zarówno duża, jak i mała wygląda ciepło i delikatnie.

Na podłogi w łazienkach wybiera się przede wszystkim drewno lite w różnych elementach (deski i wieloformatowy parkiet) oraz parkiet przemysłowy. Jeśli na swojej posadzce chcecie połączyć Państwo różne materiały (np. drewno i terakota), drewno zwykle układa się na tych fragmentach podłogi, które są mniej narażone na działanie wody. Natomiast jeśli chcemy pokryć drewnem całą podłogę, staramy się wybrać gatunki drewna najbardziej odporne na wilgoć. W zależności od stopnia wilgotności i działania wody wybieramy odpowiedni gatunek drewna. W miejscach, gdzie występuje częsty kontakt z wilgocią np. okolice wanny czy prysznica lepiej stosować drewno egzotyczne t.j. Teak, Iroko, Merbau, Doussie. Natomiast w miejscach, gdzie kontakt z wodą nie jest tak częsty,  możemy zastosować inne gatunki drewna egzotycznego o mniejszej odporności na wodę.