OPIS KOLEKCJI

Mazury łączą w sobie tradycyjne, surowe piękno i radosną świeżość natury. Tę różnorodność przyrodniczych doznań przełożyliśmy na kolekcję desek podłogowych Mazurski Classic Collection. Kolekcja oddaje istotę tego regionu, z jego naturalnymi kolorami i fakturami, które odzwierciedlają piękno otaczającego krajobrazu. To propozycja ponadczasowych wybarwień dębowych podłóg warstwowych dla ludzi kochających klasykę, ale i ceniących nowoczesny design.

Dębowe podłogi Mazurski Classic Collection zostały starannie zabezpieczone naturalnymi olejowoskami, które wspaniale wydobywają prawdziwe piękno drewna. Ich ciepły odcień zmienia każde wnętrze w miejsce gościnne i przytulne. Doskonale sprawdzają się w obiektach mieszkalnych oraz komercyjnych, w których ważny jest styl. Podłogi Mazurska Deska cechuje przede wszystkim najwyższa jakość materiałów i wykończenia, dlatego nawet najcieplejsze wnętrze pozostaje eleganckie i luksusowe, co tworzy doskonałą kompozycję wrażeń.

Mazurski Classic Collection to klasyczne wzornictwo, które zachwyca obecnie i będzie zachwycać przez długie lata. To siła ponadczasowego designu, ale i starannego wykonania, które zapewnia naszym podłogom długowieczność.

Wyjątkowe piękno to jednak nie jedyna zaleta kolekcji Mazurski Classic. Starannie dobraliśmy materiały użyte do produkcji tych podłóg, aby były trwałe i przyjazne dla środowiska. Zależy nam na tym, by stosowane przez nas surowce i metody produkcji miały minimalny wpływ na środowisko. Dzięki temu możesz cieszyć się pięknem swoich podłóg bez szkody dla planety, a my wciąż możemy czerpać inspiracje z ulubionych Mazur. Wybierz podłogę, która opowie Ci historię tego regionu.

Kolekcja Classic Collection: Dębowe podłogi warstwowe inspirowane pięknem Mazur

Lakier czy olejowosk – to podstawowy dylemat osób wybierających podłogi drewniane. Trudno zdecydować, czy ważniejsza jest funkcjonalność lakierowanej powierzchni, czy naturalna estetyka drewna pokrytego olejowoskiem. Na szczęście wybierać już nie trzeba, bowiem innowacyjny produkt Mazurskiej Deski Invisible Protect Hybrid łączy zalety obydwu wykończeń.
Na podłogi pokryte lakierem najczęściej decydują się wielbiciele nowoczesnych wnętrz oraz osoby, którym zależy na wygodzie użytkowania. Powierzchnie lakierowane są trwałe i nie wymagają okresowych czynności pielęgnacyjnych. Miłośnicy naturalnego
drewna i klasycznych wnętrz wybierają jednak podłogi olejowoskowane. Tak zabezpieczone deski zachowują strukturę i uwydatniają specyfikę naturalnego drewna – szlachetnieją z wiekiem, a ich kolor stopniowo się pogłębia. Choć olejowosk mniej uwyraźnia zarysowania, a uszkodzenia można naprawić miejscowo, to jego pielęgnacja wymaga zdecydowanie bardziej zaawansowanych zabiegów.

Pielęgnacja drewna skuteczniejsza niż olejowosk.

Rozwiązanie stworzone przez Mazurską Deskę łączy zalety lakieru i olejowosku. Invisible Protect Hybrid to sposób nie tylko na pokrycie drewna i zabezpieczenie jego powierzchni, ale także głęboka impregnacja. Unikalna technologia Mazurskiej Deski pozwala, już na etapie produkcji, na pokrycie drewna sześciokrotnie większą ilością powłoki, niż ma to miejsce w przypadku olejowosku. Dzięki temu deski są nawet 14 razy bardziej odporne na ścieranie niż po olejowoskowaniu.
Z tak zabezpieczoną podłogą nie trzeba się martwić o potencjalne uszkodzenia. A jeśli się takie zdarzą? Można przeprowadzić miejscową renowację, by drewno znów zachwycało swoją estetyką.

Jest z czego wybierać!
Drewniane podłogi mają eksponować specyfikę drewna i zachwycać różnorodnością wybarwień. Do tej pory tylko olejowosk wspierał naturalne piękno drewna, teraz pozwala na to również Invisible Protect Hybrid. Wszystkie dekory z kolekcji MAZURSKI CLASSIC COLLECTION występujące dotychczas w powłoce olejowoskowanej, dostępne są już z nowym pokryciem. Drewno piękne jak zawsze, ale trwałe jak nigdy dotąd. Wyeksponowana struktura i rysunek, wspaniałe wybarwienia, a to wszystko pod 6-krotnie lepszym zabezpieczeniem!

Jak dbać o podłogi pokryte Invisible Protect Hybrid?
Okresowe zabiegi pielęgnacyjne podłóg, jak również pierwsza renowacja powinny zostać przeprowadzone środkami przeznaczonymi do drewna zabezpieczonego olejowoskiem. Natomiast podobnie jak powierzchnie lakierowane, podłogi z powłoką hybrydową, nie przyciągają kurzu. Trzeba jednak pamiętać o bieżącym usuwaniu zabrudzeń i unikaniu wilgoci. Tak zadbana podłoga, z czasem będzie wyglądać coraz lepiej i cieszyć swoim niezwykłym, naturalnym stylem. Warto zaufać hybrydowej ochronie drewna Invisible Protect Hybrid.

Dodaj komentarz