WYBIERZ SWOJĄ PODŁOGĘ W SZEŚCIU PROSTYCH KROKACH

Sześć Prostych Kroków to program, dzięki któremu w trybie online można wybrać idealną
podłogę Avance Floors. Do dyspozycji inwestorów jest dziewięć pięknych kolorów
podstawowych. Zapraszamy do skorzystania z naszego programu. Wykaż się kreatywnością
i stwórz jedyną w swoim rodzaju podłogę.

Zobacz jakie to proste ! Sprawdź wszystkie kroki klikając po kolei !

KROK 1: RODZAJE DREWNIANYCH PODŁÓG AVANCE FLOORS

Pierwszym krokiem jest wybór rodzaju podłogi, która będzie najbardziej odpowiadała Twoim wymaganiom
i oczekiwaniom. Avance Floors to zarówno deski podłogowe wykonane z litego drewna, jak i podłogi
warstwowe (materiał inżynieryjny). Poniższe przykłady przedstawiają dostępne możliwości. 

Avance Floors to zarówno podłogi wykonane z litego drewna dębowego,jak i elementy wykonywane z materiału inżynieryjnego. Który rodzaj podłogi wybrać? Po ułożeniu oba rodzaje podłogi wyglądają dokładnie tak samo. Jedyną różnicą między nimi jest ich konstrukcja.

DREWNIANE PODŁOGI WARSTWOWE – MATERIAŁ INŻYNIERYJNY

Podłogi drewniane wykonane z materiału inżynieryjnego składają się z kilku warstw drewna połączonych w jeden trwały produkt. Warstwa wierzchnia każdej deski ma grubość 4 mm (lub 6 w przypadku deski o grubości 20 mm) i jest wykonana z litego drewna dębowego. Warstwę tę przykleja się do wielowarstwowej warstwy nośnej o grubości 11 lub 15 mm wykonanej z drewna brzozowego. W ten sposób powstaje stabilna i trwała deska o grubości całkowitej ok. 15 lub 20 mm. Jedną z najważniejszych zalet tego produktu jest możliwość zainstalowania go na systemie ogrzewania podłogowego.

PODŁOGI WYKONANE Z LITEGO DREWNA

Poza podłogami z materiału inżynieryjnego, oferujemy możliwość zamawiania desek z litego drewna dębowego. Taki element ma grubość ok. 20 mm, nie składa się z warstw, lecz kawałka litego drewna dębowego.
Należy jednak pamiętać, że tego typu podłóg nie należy montować na ogrzewaniu podłogowym.

POCZUCIE AUTENTYCZNOŚCI

Dawniej osiągalny były tylko i wyłącznie jeden rodzaj podłogi: dębowe deski z litego drewna. Obecnie miłośnicy tradycji i klasycznych rozwiązań z sentymentem spoglądają zatem na tego typu produkt. Podłoga wykonana z prawdziwego drewna jest naturalna i niepowtarzalna, a przez to budzi zdecydowanie silniejsze emocje, niż deski z fabrycznie naniesionym, wielokrotnie powielanym, wzorem drewna.

PRAKTYCZNE KORZYŚCI

Drewniane podłogi wykonane z materiału inżynieryjnego mają wiele praktycznych zalet. Ich wielowarstwowa konstrukcja sprawia, że deski są wyjątkowo stabilne i mniej podatne na sezonowe procesy kurczenia się i rozszerzania lub pracę drewna. Tego typu deski można z powodzeniem montować na ogrzewaniu podłogowym, co jest już obecnie standardem

Inne gatunki drewna

Większość inwestorów decyduje się na zakup desek podłogowych z materiału inżynieryjnego, których warstwa wierzchnia jest wykonana z drewna dębowego lub wybiera lite podłogi dębowe. Mniej znane, ale równie piękne podłogi można wykonać z takich gatunków drewna jak jatoba, iroko, czy orzech amerykański. Osoby zainteresowane podłogami z drewna egzotycznego prosimy o kontakt.

KROK 2: KOLORY PODŁÓG Z NATURALNEGO DREWNA

Kolor i odcień podłogi w znacznym stopniu nadają charakter całego wnętrza. Paleta dostępnych barw podłóg Avance Floors jest szeroka, począwszy od białego i lekkiego Cuzco lub Valletta, na klasycznym Tulum kończąc. Na tej stronie przedstawiamy różne kolory i odcienie podłóg Avance Floors. Wszystkie rodzaje podłóg Avance Floors (w dowolnych wzorach układania i metodach wykończenia) są dostępne w każdej z zaprezentowanych barw.

KROK 3: WZORY I ROZMIARY DESEK I KLEPEK

Avance Floors to zarówno deski podłogowe, jak i klepki, które można ułożyć w
klasyczną jodełkę lub wzór węgierski. Niezależnie od rodzaju wybranych elementów,
podłogi Avance Floors zawsze wnoszą naturalne ciepło do każdego wnętrza.

DESKI PODŁOGOWE W WIELU RÓŻNYCH WYMIARACH DO WYBORU

Deski podłogowe (elementy najczęściej wybierane przez inwestorów) są dostępne w szerokim wyborze wymiarów: najwęższe z nich mają 14 cm szerokości, najszersze – aż 38 cm. Standardowa szerokość deski wynosi 18 cm, jednakże coraz większym zainteresowaniem cieszą się deski o szerokości 24 cm. Oferujemy elementy o długości od 1,5 do 3 metrów. Miłośnicy naprawdę dużych formatów powinni zaś zwrócić uwagę na deski o długości od 3 do 5 metrów, których szerokość wynosi 38 cm.

JODEŁKA KLASYCZNA, WĘGIERSKA CZY FRANCUSKA?

W odpowiedzi na potrzeby inwestorów zainteresowanych dębowymi elementami układanymi w atrakcyjne schematy, powstała seria klepek, które można układać w klasyczną jodełkę, wzór węgierski lub francuski. Najmniejsze klepki Avance Floors mają 65 mm szerokości i 325 mm długości, zaś największe – odpowiednio: 185 i 925 mm.

KROK 4: RODZAJE DREWNA PODŁOGOWEGO

Drewniane podłogi Avance Floors powstają z różnych rodzajów dębu. Selekcja drewna wpływa na wygląd gotowego produktu,
stąd deski mogą przybierać bardzo rustykalny charakter lub zachwycać delikatnością materiału. Inwestorzy najczęściej
wybierają dąb Rustic Mix. Do dyspozycji są ponadto selekcje Rustic A oraz Prime – materiały o bardziej jednorodnym charakterze.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi przykładami selekcji drewna. 

RUSTIC MIX

| RUSTIC MIX

RUSTIC A

| RUSTIC A

PRIME

| PRIME

KROK 5: SPOSÓB WYKOŃCZENIA DESEK PODŁOGOWYCH

Deski i klepki Avance Floors są precyzyjnie szlifowane, następnie nadaje się im wybrany przez inwestora kolor. Dzięki odpowiedniej obróbce drewna dębowego, gotowa podłoga zachowuje naturalny blask. Nowoczesna, klasyczna,
czy rustykalna – bez względu na to jaki rodzaj podłogi Avance Floors wybierzesz, zawsze będzie ona odzwierciedlać Twój styl.
Poza standardowymi, proponujemy również dodatkowe opcje wykończenia, które mogą być wykonywane na materiale o dowolnym kolorze. 

MIKROFAZA NA KRAWĘDZIACH

Wykonanie mikrofazy na krawędziach powoduje, iż łączenia desek stają się widoczne – w ten sposób podkreślamy, że podłoga składa się z wielu osobnych, jedynych w swoim rodzaju, elementów. Jeśli podłoga ma mieć jednolitą powierzchnię – połączenia krawędzi desek będą praktycznie niewidoczne, można  zatem odnieść wrażenie, że podłogę tworzy jeden duży kawałek drewna – należy wybrać elementy bez mikrofazy. W takim przypadku deski będą miały standardowe prostokątne brzegi.

POSTARZANIE DREWNA 

Na życzenie inwestora, podłogi Avance Floors mogą zostać poddane procesom postarzania, których efektem jest materiał przypominający wiekowe posadzki. Specjalna technologia uzyskiwania drobnych wgnieceń i nierówności nadaje drewnu charakter i wygląd, który w naturalnych warunkach jest osiągany po wielu latach. Stylizowana podłoga harmonijnie komponuje się w klasycznych i rustykalnie zaprojektowanych wnętrzach. Taki materiał wspaniale sprawdza się także (na zasadzie kontrastu) w nowoczesnych aranżacjach.

DREWNO SZCZOTKOWANE

Tym, co zdecydowanie wyróżnia naturalne podłogi od innych materiałów, jest struktura drewna. Wykorzystanie specjalnej maszyny do szczotkowania umożliwia wyraźne podkreślenie słoi, a zarazem uwydatnienie naturalnej struktury drewna. Szczotkowanie dodaje podłodze blasku. Inwestorzy zainteresowani tym sposobem wykończenia drewna, powinni wziąć pod uwagę możliwość zastosowania barwionego oleju. Substancje te wnikają w strukturę materiału, dzięki czemu można uzyskać fascynujące kontrasty kolorystyczne. Szczotkowane podłogi drewniane firmy Avance Floors podkreślają naturalny i czarujący blask drewna.

DESKI PODŁOGOWE PRECYZYJNIE PIŁOWANE

Za sprawą wykorzystania precyzyjnej piły, drewno zyskuje mocny, charakterystyczny wygląd. Ślady po pile nadają podłodze surowości, a nieregularna faktura potęguje ponadprzeciętny efekt wizualny. To odważne i intensywne wykończenie zapewniające mocne doznania!

KROK 6: DODATKI I AKCESORIA DO PODŁOGI

Wybór odpowiednich akcesoriów to ostatni etap indywidualnego tworzenia podłogi.
Dobrze dobrane listwy przypodłogowe, osłony stopni, czy kratki radiacyjne wieńczą
całość i dodają wnętrzu spójnego wyglądu.

STOPNIE I OSŁONY KRAWĘDZI DOPASOWANE DO WYBRANEJ PRZEZ CIEBIE PODŁOGI

Czy pomiędzy twoim salonem a kuchnią jest niewielki stopień albo próg? Avance Floors wie, co z tym zrobić. Delikatna osłona (profil na stopień) może rozwiązać ten problem. Elementy te są dopasowane kolorystycznie do każdej wybranej przez ciebie drewnianej podłogi Avance Floors; są one bardzo trwałe i nie wymagają żadnych czynności konserwacyjnych. Wraz z podłogą Avance Floors możesz również zamówić drewniane stopnie schodowe dopasowane do wybranej przez ciebie podłogi.

Pomieszczenie, w którym zostanie zamontowana podłoga Avance Floors od innych wnętrz oddzielają stopnie lub próg? Marzysz o drewnianych schodach? To żaden problem. Do koloru wybranej przez Ciebie podłogi Avance Floors dobierzesz stopnie, podstopnie, rampę lub inne osłony w tej samej barwie. Elementy są bardzo trwałe i prawie nie wymagają konserwowania.

LISTWY PRZYPODŁOGOWE/COKOŁY

Dopasowana do desek listwa przypodłogowa/cokół to mały, ale istotny element dekoracyjny. Szeroki asortyment drewnianych listew Avance Floors pozwala bez trudu dobrać idealne zwieńczenie podłogi w każdym kolorze. Inwestorzy mogą wybrać listwy drewniane, a także wykonane z płyty MDF – elementy są dostępne w wielu rozmiarach i sposobach wykończenia. Listwy te można pokryć lakierem w dowolnej barwie i w ten sposób dopasować je do ścian, drzwi lub futryn.

KRATKI RADIACYJNE – POKRYWY OTWORÓW WENTYLACYJNYCH

Kratki radiacyjne to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących pokryw na otwory wentylacyjne w systemach ogrzewania podłogowego. To proste, ale i dekoracyjne rozwiązanie jest dostępne w wyborze kolorów, wzorów i wymiarów, który zadowoli najbardziej wymagających.

KROK
1
Rodzaje
drewnianych
podłóg

KROK 1: RODZAJE DREWNIANYCH PODŁÓG AVANCE FLOORS

Pierwszym krokiem jest wybór rodzaju podłogi, która będzie najbardziej odpowiadała Twoim wymaganiom
i oczekiwaniom. Avance Floors to zarówno deski podłogowe wykonane z litego drewna, jak i podłogi
warstwowe (materiał inżynieryjny). Poniższe przykłady przedstawiają dostępne możliwości. 

Avance Floors to zarówno podłogi wykonane z litego drewna dębowego,jak i elementy wykonywane z materiału inżynieryjnego. Który rodzaj podłogi wybrać? Po ułożeniu oba rodzaje podłogi wyglądają dokładnie tak samo. Jedyną różnicą między nimi jest ich konstrukcja.

DREWNIANE PODŁOGI WARSTWOWE – MATERIAŁ INŻYNIERYJNY

Podłogi drewniane wykonane z materiału inżynieryjnego składają się z kilku warstw drewna połączonych w jeden trwały produkt. Warstwa wierzchnia każdej deski ma grubość 4 mm (lub 6 w przypadku deski o grubości 20 mm) i jest wykonana z litego drewna dębowego. Warstwę tę przykleja się do wielowarstwowej warstwy nośnej o grubości 11 lub 15 mm wykonanej z drewna brzozowego. W ten sposób powstaje stabilna i trwała deska o grubości całkowitej ok. 15 lub 20 mm. Jedną z najważniejszych zalet tego produktu jest możliwość zainstalowania go na systemie ogrzewania podłogowego.

PODŁOGI WYKONANE Z LITEGO DREWNA

Poza podłogami z materiału inżynieryjnego, oferujemy możliwość zamawiania desek z litego drewna dębowego. Taki element ma grubość ok. 20 mm, nie składa się z warstw, lecz kawałka litego drewna dębowego.
Należy jednak pamiętać, że tego typu podłóg nie należy montować na ogrzewaniu podłogowym.

POCZUCIE AUTENTYCZNOŚCI

Dawniej osiągalny były tylko i wyłącznie jeden rodzaj podłogi: dębowe deski z litego drewna. Obecnie miłośnicy tradycji i klasycznych rozwiązań z sentymentem spoglądają zatem na tego typu produkt. Podłoga wykonana z prawdziwego drewna jest naturalna i niepowtarzalna, a przez to budzi zdecydowanie silniejsze emocje, niż deski z fabrycznie naniesionym, wielokrotnie powielanym, wzorem drewna.

PRAKTYCZNE KORZYŚCI

Drewniane podłogi wykonane z materiału inżynieryjnego mają wiele praktycznych zalet. Ich wielowarstwowa konstrukcja sprawia, że deski są wyjątkowo stabilne i mniej podatne na sezonowe procesy kurczenia się i rozszerzania lub pracę drewna. Tego typu deski można z powodzeniem montować na ogrzewaniu podłogowym, co jest już obecnie standardem

Inne gatunki drewna

Większość inwestorów decyduje się na zakup desek podłogowych z materiału inżynieryjnego, których warstwa wierzchnia jest wykonana z drewna dębowego lub wybiera lite podłogi dębowe. Mniej znane, ale równie piękne podłogi można wykonać z takich gatunków drewna jak jatoba, iroko, czy orzech amerykański. Osoby zainteresowane podłogami z drewna egzotycznego prosimy o kontakt.

KROK
2
Kolory

KROK 2: KOLORY PODŁÓG Z NATURALNEGO DREWNA

Kolor i odcień podłogi w znacznym stopniu nadają charakter całego wnętrza. Paleta dostępnych barw podłóg Avance Floors jest szeroka, począwszy od białego i lekkiego Cuzco lub Valletta, na klasycznym Tulum kończąc. Na tej stronie przedstawiamy różne kolory i odcienie podłóg Avance Floors. Wszystkie rodzaje podłóg Avance Floors (w dowolnych wzorach układania i metodach wykończenia) są dostępne w każdej z zaprezentowanych barw.

KROK
3
Wzory i rozmiary

KROK 3: WZORY I ROZMIARY DESEK I KLEPEK

Avance Floors to zarówno deski podłogowe, jak i klepki, które można ułożyć w
klasyczną jodełkę lub wzór węgierski. Niezależnie od rodzaju wybranych elementów,
podłogi Avance Floors zawsze wnoszą naturalne ciepło do każdego wnętrza.

DESKI PODŁOGOWE W WIELU RÓŻNYCH WYMIARACH DO WYBORU

Deski podłogowe (elementy najczęściej wybierane przez inwestorów) są dostępne w szerokim wyborze wymiarów: najwęższe z nich mają 14 cm szerokości, najszersze – aż 38 cm. Standardowa szerokość deski wynosi 18 cm, jednakże coraz większym zainteresowaniem cieszą się deski o szerokości 24 cm. Oferujemy elementy o długości od 1,5 do 3 metrów. Miłośnicy naprawdę dużych formatów powinni zaś zwrócić uwagę na deski o długości od 3 do 5 metrów, których szerokość wynosi 38 cm.

JODEŁKA KLASYCZNA, WĘGIERSKA CZY FRANCUSKA?

W odpowiedzi na potrzeby inwestorów zainteresowanych dębowymi elementami układanymi w atrakcyjne schematy, powstała seria klepek, które można układać w klasyczną jodełkę, wzór węgierski lub francuski. Najmniejsze klepki Avance Floors mają 65 mm szerokości i 325 mm długości, zaś największe – odpowiednio: 185 i 925 mm.

KROK
4
Selekcja drewna

KROK 4: RODZAJE DREWNA PODŁOGOWEGO

Drewniane podłogi Avance Floors powstają z różnych rodzajów dębu. Selekcja drewna wpływa na wygląd gotowego produktu,
stąd deski mogą przybierać bardzo rustykalny charakter lub zachwycać delikatnością materiału. Inwestorzy najczęściej
wybierają dąb Rustic Mix. Do dyspozycji są ponadto selekcje Rustic A oraz Prime – materiały o bardziej jednorodnym charakterze.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi przykładami selekcji drewna. 

RUSTIC MIX

| RUSTIC MIX

RUSTIC A

| RUSTIC A

PRIME

| PRIME

KROK
5
Sposób
wykończenia

KROK 5: SPOSÓB WYKOŃCZENIA DESEK PODŁOGOWYCH

Deski i klepki Avance Floors są precyzyjnie szlifowane, następnie nadaje się im wybrany przez inwestora kolor. Dzięki odpowiedniej obróbce drewna dębowego, gotowa podłoga zachowuje naturalny blask. Nowoczesna, klasyczna,
czy rustykalna – bez względu na to jaki rodzaj podłogi Avance Floors wybierzesz, zawsze będzie ona odzwierciedlać Twój styl.
Poza standardowymi, proponujemy również dodatkowe opcje wykończenia, które mogą być wykonywane na materiale o dowolnym kolorze. 

MIKROFAZA NA KRAWĘDZIACH

Wykonanie mikrofazy na krawędziach powoduje, iż łączenia desek stają się widoczne – w ten sposób podkreślamy, że podłoga składa się z wielu osobnych, jedynych w swoim rodzaju, elementów. Jeśli podłoga ma mieć jednolitą powierzchnię – połączenia krawędzi desek będą praktycznie niewidoczne, można  zatem odnieść wrażenie, że podłogę tworzy jeden duży kawałek drewna – należy wybrać elementy bez mikrofazy. W takim przypadku deski będą miały standardowe prostokątne brzegi.

POSTARZANIE DREWNA 

Na życzenie inwestora, podłogi Avance Floors mogą zostać poddane procesom postarzania, których efektem jest materiał przypominający wiekowe posadzki. Specjalna technologia uzyskiwania drobnych wgnieceń i nierówności nadaje drewnu charakter i wygląd, który w naturalnych warunkach jest osiągany po wielu latach. Stylizowana podłoga harmonijnie komponuje się w klasycznych i rustykalnie zaprojektowanych wnętrzach. Taki materiał wspaniale sprawdza się także (na zasadzie kontrastu) w nowoczesnych aranżacjach.

DREWNO SZCZOTKOWANE

Tym, co zdecydowanie wyróżnia naturalne podłogi od innych materiałów, jest struktura drewna. Wykorzystanie specjalnej maszyny do szczotkowania umożliwia wyraźne podkreślenie słoi, a zarazem uwydatnienie naturalnej struktury drewna. Szczotkowanie dodaje podłodze blasku. Inwestorzy zainteresowani tym sposobem wykończenia drewna, powinni wziąć pod uwagę możliwość zastosowania barwionego oleju. Substancje te wnikają w strukturę materiału, dzięki czemu można uzyskać fascynujące kontrasty kolorystyczne. Szczotkowane podłogi drewniane firmy Avance Floors podkreślają naturalny i czarujący blask drewna.

DESKI PODŁOGOWE PRECYZYJNIE PIŁOWANE

Za sprawą wykorzystania precyzyjnej piły, drewno zyskuje mocny, charakterystyczny wygląd. Ślady po pile nadają podłodze surowości, a nieregularna faktura potęguje ponadprzeciętny efekt wizualny. To odważne i intensywne wykończenie zapewniające mocne doznania!

KROK
6
Dodatki i akcesoria

KROK 6: DODATKI I AKCESORIA DO PODŁOGI

Wybór odpowiednich akcesoriów to ostatni etap indywidualnego tworzenia podłogi.
Dobrze dobrane listwy przypodłogowe, osłony stopni, czy kratki radiacyjne wieńczą
całość i dodają wnętrzu spójnego wyglądu.

STOPNIE I OSŁONY KRAWĘDZI DOPASOWANE DO WYBRANEJ PRZEZ CIEBIE PODŁOGI

Czy pomiędzy twoim salonem a kuchnią jest niewielki stopień albo próg? Avance Floors wie, co z tym zrobić. Delikatna osłona (profil na stopień) może rozwiązać ten problem. Elementy te są dopasowane kolorystycznie do każdej wybranej przez ciebie drewnianej podłogi Avance Floors; są one bardzo trwałe i nie wymagają żadnych czynności konserwacyjnych. Wraz z podłogą Avance Floors możesz również zamówić drewniane stopnie schodowe dopasowane do wybranej przez ciebie podłogi.

Pomieszczenie, w którym zostanie zamontowana podłoga Avance Floors od innych wnętrz oddzielają stopnie lub próg? Marzysz o drewnianych schodach? To żaden problem. Do koloru wybranej przez Ciebie podłogi Avance Floors dobierzesz stopnie, podstopnie, rampę lub inne osłony w tej samej barwie. Elementy są bardzo trwałe i prawie nie wymagają konserwowania.

LISTWY PRZYPODŁOGOWE/COKOŁY

Dopasowana do desek listwa przypodłogowa/cokół to mały, ale istotny element dekoracyjny. Szeroki asortyment drewnianych listew Avance Floors pozwala bez trudu dobrać idealne zwieńczenie podłogi w każdym kolorze. Inwestorzy mogą wybrać listwy drewniane, a także wykonane z płyty MDF – elementy są dostępne w wielu rozmiarach i sposobach wykończenia. Listwy te można pokryć lakierem w dowolnej barwie i w ten sposób dopasować je do ścian, drzwi lub futryn.

KRATKI RADIACYJNE – POKRYWY OTWORÓW WENTYLACYJNYCH

Kratki radiacyjne to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących pokryw na otwory wentylacyjne w systemach ogrzewania podłogowego. To proste, ale i dekoracyjne rozwiązanie jest dostępne w wyborze kolorów, wzorów i wymiarów, który zadowoli najbardziej wymagających.